Przedłuż Orzeczenie!

Drodzy Studenci UKSW

Mamy nadzieję, że spędzacie miło wakacje, ale chcemy przypomnieć, że zgodnie z przepisami ustawy przedłużającej ważność orzeczeń o niepełnosprawności wprowadzonymi w związku z pandemią COVID-19, orzeczenia są przedłużone jedynie do dnia 30 września 2024 roku. Oznacza to, że po tym terminie dotychczasowe orzeczenia stracą swoją ważność i konieczne będzie posiadanie nowego, aktualnego orzeczenia, aby móc kontynuować korzystanie z uprawnień przysługujących osobom z niepełnosprawnością, w tym możliwości ubiegania się o stypendium dla osób z niepełnosprawnością.

Dlatego też, uprzejmie prosimy, abyś w okresie wakacyjnym zadbać o uzyskanie nowego orzeczenia o niepełnosprawności. Właściwe przygotowanie i zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji już teraz pozwoli uniknąć problemów związanych z brakiem ważnego orzeczenia po 30 września 2024 roku. Jest to szczególnie istotne, ponieważ brak ważnego orzeczenia uniemożliwi ubieganie się o stypendium dla osób z niepełnosprawnością, a co za tym idzie – może wpłynąć na Waszą sytuację finansową i komfort studiowania.

Prosimy o potraktowanie tej sprawy priorytetowo, ponieważ uzyskanie nowego orzeczenia może wymagać czasu i dopełnienia wielu formalności. Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby zapewnić naszym studentom pełne wsparcie, ale aby móc to skutecznie realizować, niezbędna jest również Wasza współpraca w kwestiach formalnych.

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, wsparcia w procesie uzyskiwania nowego orzeczenia lub macie jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnością UKSW. Jesteśmy tutaj, aby pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania.

19 lipca 2024