Uczelnia jeszcze bardziej DOSTĘPNA

Projekt „UKSW – uczelnia jeszcze bardziej dostępna,” zgłoszony w naborze FERS.03.01-IP.08-001/24 „Uczelnie coraz bardziej dostępne,” w ramach Działania 03.01 Dostępność szkolnictwa wyższego programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, został wyróżniony i znalazł się na liście przedsięwzięć zakwalifikowanych do negocjacji i dofinansowania.

To niezwykłe osiągnięcie jest efektem pracy zespołu pod kierownictwem dr. Marka Kuleszy z Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, który współpracował z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnością (BON), koordynowanym przez mgr Michała Stańczuka. Skuteczne przygotowanie projektu jest dowodem na ogromne zaangażowanie zespołu, który działał z pełnym profesjonalizmem i dbałością o każdy szczegół. Ich praca nie tylko wyznacza nowe standardy dla uczelni, ale także stanowi wzór dla innych instytucji akademickich.

Pod kierownictwem pani Prorektor dr hab. Anny Fidelus, prof. UKSW, projekt przewiduje dynamiczny rozwój struktury organizacyjnej UKSW. Kluczowym elementem jest przekształcenie obecnego BON tak aby koordynowało działania na rzecz dostępności, ale także zapewniło cykliczne audyty dostępności w ośmiu kluczowych obszarach.

Zespołowi odpowiedzialnemu za projekt należy się szczególne uznanie za inicjatywę powołania Rady Doradczej Centrum Dostępności UKSW. Dzięki niej uczelnia będzie miała możliwość kształtowania długoterminowej polityki dostępności, co przyczyni się do jeszcze większej inkluzywności środowiska akademickiego. Rada, we współpracy z ekspertami i organizacjami zewnętrznymi, zajmie się m.in. opracowywaniem strategii, audytami oraz tworzeniem materiałów edukacyjnych, które zapewnią uczelni pozycję lidera w dziedzinie dostępności w szkolnictwie wyższym.

Dzięki wysiłkom zespołu, UKSW kontynuuje swoją misję bycia uczelnią dostępną dla wszystkich, stawiając sobie za cel tworzenie środowiska otwartego na różnorodność i równość szans.

14 października 2024