Pomoc z PFRON dla osób z niepełnosprawnością poszkodowanych w wyniku powodzi

Formy pomocy, które będą realizowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach wsparcia dla osób z niepełnosprawnością poszkodowanych w wyniku powodzi:

1. Moduł I – jednorazowe świadczenie na rehabilitację społeczną.

2. Moduł II – jednorazowe świadczenie stanowiące rekompensatę poniesionych strat, przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu lub naprawy:

• sprzętu rehabilitacyjnego, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych,
  • sprzętów/urządzeń posiadanych w ramach zlikwidowanych uprzednio barier technicznych i barier w komunikowaniu się (bez barier architektonicznych) w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, utraconych lub zniszczonych na skutek działania żywiołu – o ile ich zakup był dofinansowany ze środków PFRON, w tym w ramach programów Rady Nadzorczej PFRON.

Szczegółowe informacje na stronie PFRON

18 września 2024