Punkt Pomocy Studenckiej rusza od października!

Punkt Pomocy Studenckiej (PPS)

Celem programu jest wsparcie nowych studentów w okresie adaptacyjnym, poprzez zapewnienie im pomocy i poradnictwa w różnych aspektach życia akademickiego i codziennego. Projekt ten będzie realizowany przez okres października – pierwszy miesiąc roku akademickiego.

PPS jest obsługiwany przez studentów starszych roczników, którzy jako wolontariusze będą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą z nowymi studentami. Punkty Pomocy Studenckiej zostaną zlokalizowane na Kampusie Młociny w budynkach 21 i 23. Wolontariusze będą dostępni przez cały dzień tj. 8.00 – 18.00, aby w dogodnym czasie wspierać studentów, oferując pomoc w następujących obszarach:

• wsparcie informacyjne: Udzielanie informacji dotyczących planów zajęć, lokalizacji sal wykładowych, korzystania z biblioteki oraz platform e-learningowych;
  • pomoc organizacyjna: Asystowanie w załatwianiu formalności związanych z rejestracją, wypełnianiem dokumentów i zapisywaniem się na zajęcia;
  • wsparcie socjalne: pomoc w adaptacji do życia akademickiego, wskazówki dotyczące zakwaterowania, transportu oraz integracji ze społecznością studencką;
  • rozwiązywanie problemów: udzielanie porad i wsparcia w rozwiązywaniu bieżących problemów osobistych i akademickich, a także kierowanie do odpowiednich instytucji i biur uniwersyteckich.

SZUKAMY WOLONTARIUSZY!

Szczegóły dotyczące programu i informacje o korzyściach dla wolontariuszy na stronie PPS

21 września 2024