Harmonogram dyżurów psychologa w październiku

Nowy rok akademicki to czas, który przynosi studentom zarówno szanse na rozwój, jak i wyzwania związane z nauką oraz adaptacją do nowych warunków. W trosce o dobrostan psychiczny studentów, w październiku br. zwiększamy dostępność konsultacji psychologicznych, aby każdy mógł otrzymać wsparcie w trudnych momentach. Z inicjatywy Rektora UKSW, ks. prof. Ryszarda Czekalskiego, oraz Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. Anny Fidelus, prof. ucz.,oraz Uczelnianego Koordynatora ds. Dostępności na UKSW  studenci będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowych dyżurów psychologa.

Badania pokazują, że wsparcie psychologiczne na wczesnym etapie trudności akademickich lub osobistych pomaga studentom lepiej radzić sobie ze stresem, poprawia ich funkcjonowanie emocjonalne i wpływa pozytywnie na wyniki w nauce. Oferowane przez UKSW konsultacje to element strategicznego podejścia uczelni do zapewnienia holistycznego wsparcia studentów. Celem jest nie tylko poprawa wyników akademickich, ale również budowanie zdolności radzenia sobie z wyzwaniami oraz dbanie o zdrowie psychiczne.

W październiku 2024 r. dr Ewa Michałowska, specjalistka w zakresie wsparcia psychologicznego studentów, będzie prowadziła konsultacje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej działającej przy BON UKSW. Spotkania mają na celu pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, trudności związanych ze stresem akademickim, a także wsparcie w sytuacjach kryzysowych.

Harmonogram konsultacji psychologicznych w październiku 2024 r.:

• 3 października, godz. 13:00 – 18:00
  • 5 października, godz. 14:00 – 18:00
  • 12 października, godz. 13:00 – 18:00
  • 15 października, godz. 13:00 – 18:00
  • 24 października, godz. 13:00 – 18:00

Konsultacje stacjonarne odbywać się będą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej BON (budynek 23, pokój 016, parter, kampus Młociny). Na spotkania należy umawiać się drogą mailową: e.michalowska@uksw.edu.pl.

Dostęp do profesjonalnej pomocy psychologicznej jest kluczowym elementem dbania o dobrostan studentów. Zachęcamy do korzystania z konsultacji i dbania o swoje zdrowie psychiczne, które ma bezpośredni wpływ na sukcesy akademickie i osobiste.

24 września 2024