Ogólnopolska Konferencja Naukowa Niepełnosprawność – zadanie czy wyzwanie we współczesnym świecie? w listopadzie

Z wyprzedzeniem informujemy o planowanej na 25 listopada 2024 r. IV już edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej – Niepełnosprawność – zadanie czy wyzwanie we współczesnym świecie?, której głównym organizatorem jest Prorektor ds. studenckich i kształcenia oraz Uczelniany Koordynator ds. dostępności wraz z Wydziałem Nauk Pedagogicznych UKSW i Wydziałem Studiów nad Rodziną UKSW. Zarezerwujcie sobie termin w kalendarzu. Szczegóły już wkrótce na stronie www.bon.uksw.edu.pl w zakładce Konferencje.

Celem naszej konferencji jest spotkanie przedstawicieli różnych dziedzin nauki, którzy zajmują się tematyką niepełnosprawności. Chcemy stworzyć przestrzeń dla interdyscyplinarnej dyskusji na temat wyzwań i zadań związanych z tą problematyką. Jednocześnie skupimy się na poszukiwaniu nowych form pomocy dla osób doświadczających niepełnosprawności. Warto zaznaczyć, że Konferencja ma na celu spojrzenie na temat z różnych perspektyw, łącząc teorię z praktyką. Chcemy wypracować wspólne podejście do dalszych działań zarówno w sferze teoretycznej, jak i praktycznej.

Czekamy na Państwa cenne wnioski i prezentacje, które pozwolą nam na rozwinięcie dyskusji na temat niepełnosprawności we współczesnym świecie. Dla już zdecydowanych uczestników Konferencji poniżej możliwość zapisu.

Formularz rejestracyjny

• Zgłoszenie uczestnictwa czynnego do 15 października 2024 roku.
  • Zgłoszenie uczestnictwa biernego do 30 października 2024 roku.

Konferencja odbędzie się formule hybrydowej. Oznacza to, że część uczestników: weźmie czynny udział osobiście w siedzibie UKSW (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aula Schumana w bud. 21, ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa, zaś część bierny udział jako Obserwator (transmisja obrad Konferencji za pomocą kanału Uczelni na YouTube) – bez możliwości wystąpienia.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej konferencji. Liczymy na owocne spotkanie, wymianę wiedzy i inspirujące dyskusje.